Thunderbird’te yanıtlarken imlecin sayfa sonuna gitmesi sorunu

Aslında yıllardır e-posta istemcisi olarak Evolution kullanıyordum. Gnome ile entegre olması ve de takvim ve başarılı adres defteri uygulaması barındırması bu tercihimde önemli bir etkendi.

Ancak inbox’umdaki mesaj sayısı arttıkça kararlılığı azalıyordu Evolution’un. Pek çok e-posta duplicate olmaya başlamıştı durduk yere ve bu çok sinir bozucu bir durumdu…Bu sorunlara katlanıyordum bir şekilde ancak birşey varki artık ipleri koparmama neden oldu.

Evolution’da birkaç sürümdür devam eden bir hata var. Diskiniz dolarsa diskte yer açtığınızda evolution pop server’ınızdaki bütün email’ları tekrar indirmeye başlıyor. Bütün email’lar duplicate oluyor ve de yaptığınız bütün arşivleme çalışmaları çöpe gidiyordu…

Neyse birkaç denemeden sonra dün thunderbird’e kesin bir geçiş yaptım. Ama thunderbird’de de çok sinir bozucu birşey vardı. Ne zaman bir e-posta’yı cevaplama istesem imleç bütün thread’in en sonuna gidiyordu. En sonunda bugün üşenmedim ve google’da arama yaptım bununla ilgili.

Çözüm ise şöyle efendim.
Sırasıyla Edit -> Account Settings -> Composition & Addressing ayarlarına gidiyoruz.

Burada “Automatically quote the original message when replying” kutusu işaretli olmalı ve de hemen altındaki açılır menüde “start my reply above the quote” seçili olmalı.

Hepsi bu…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s